STOWARZYSZENIE T POINT

Nasze Stowarzyszenie T POINT powstało w sierpniu 2020 roku z inicjatywy osób związanych z T Point Studio w Łodzi.
W swoich założeniach ma działania na rzecz rozwoju intrapersonalnego oraz interpersonalnego mieszkańców naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Łodzi.
„Usłysz nas, byś mógł usłyszeć siebie” to kwintesencja zamysłu działalności naszego stowarzyszenia.
Promując kulturę, tworząc projekty wytchnieniowe pragniemy, by każdy z nas mógł usłyszeć swoje potrzeby oraz podjąć działania do ich realizacji. Poprzez organizację warsztatów rozwojowych, psychoedukacyjnych, artystycznych oraz z zakresu szeroko pojętej kultury i dziedzictwa narodowego pragniemy podwyższać jakość życia Łodzian i nie tylko.
Organizując koncerty, festiwale oraz inne tego typu wydarzenia kulturalne pragniemy zintegrować kulturę z codziennym życiem Polaków i ukazać, jak bardzo aktywność kulturalna jest ważnym elementem naszego życia, naszego dobrego samopoczucia oraz naszego zdrowia psycho-fizycznego. W ciągu najbliższych lat chcemy swoimi działaniami wprowadzić aktywność kulturalną w życie rodaków, tak by stała się jego istotnym elementem.

facebook

Monika Wilk, Ambasadorka Stowarzyszenia T POINT
– jako „Mama, która może wszystko” pragnie wspierać rodziców i opiekunów, wychowujących dzieci/ osoby z niepełnosprawnością. Filigranowa, delikatna kobieta, która swoją siłą mentalną mogłaby zdobyć mistrzostwo świata w podnoszeniu ciężarów. Jej siła jednak została wykorzystana w walce z problemami dnia codziennego, w radzeniu sobie z jasnymi i ciemnymi stronami opiekowania się niepełnosprawną córką, wychowywaniu starszego syna, sprawdzeniu się w roli żony. Mając 48 lat pragnie opowiedzieć innym o swoim życiu, o swoim doświadczeniu, przeżyciach, przemyśleniach i trudnościach w zaakceptowaniu siebie i zaistniałej sytuacji.
Przez ponad 18 lat, mając u boku córkę "niewpełnisprytną", przetarła wiele dróg, aby uzyskać dla niej pomoc. Teraz poznaje kolejny etap życia, gdyż córka według prawa osiągnęła pełnoletność. Doświadczyła i doświadcza wielu trudnych chwil, w których chciałaby doznać szeroko rozumianego „wytchnienia” – psychicznego i fizycznego, chciałaby wraz z córką mieć pełen dostęp do kultury, edukacji, warsztatów rozwojowych.